Erdélyi borút
Utazás alapadatai 2342
Utunk fő célja ízelítőt adni a partiumi, erdélyi borokból, bemutatva ugyanakkor Nagyvárad, Kolozsvár, Nagyenyed, Gyulafehérvár városát és Vajdahunyad várkastélyét. Utunk során öt kiváló pincészetet keresünk fel, négynél borokat kóstolunk, egynél gyöngyöző borokat és pezsgőket.
Programok
„Jó boroknak szép hazája, Erdély”
Erdélyi borút
Utunk fő célja ízelítőt adni a partiumi, erdélyi borokból, bemutatva ugyanakkor Nagyvárad, Kolozsvár, Nagyenyed, Gyulafehérvár városát és Vajdahunyad várkastélyét. Utunk során öt kiváló pincészetet keresünk fel, négynél borokat kóstolunk, egynél gyöngyöző borokat és pezsgőket.
1. nap. Indulás kora reggel Budapestről, utazás Nagyváradra. Látogatás a püspökség fő látványosságainál: székesegyház, püspöki palota Szent László terem. Északra folytatjuk utunkat a Partiumban, azaz a Részeken északra, az apátságáról híres Szentjobbra. A nagy történelmi múlttal rendelkező, nemes borokat, egykoron a királyok borait termelő szőlészetben megnézzük az ültetvényt, a pincét, megismerkedünk a borok készítési módjával és megkóstolunk ötféle bort. Innen utunk a Szilágyságba, Kémerre vezet. Az itteni borok kiegyensúlyozottak, magas savtartalmuk miatt egyedi aromájúak és az ásványi anyagok gazdagsága miatt jellegzetes ízvilággal ismertetik a fogyasztót. A birtokon meglátogatjuk a szőlőt, a pincét, majd hatféle bort kóstolunk meg. A nap végén Zilahra megyünk, itt vacsorázunk szállodánkban.
2. nap. Zilahról visszatérünk a Szilágysági-dombvidékre, méghozzá az izgalmas Kárásztelekre, ahol főként pezsgőt állítanak elő. A lebilincselő hegyek között még híres borászunk, boldogult Gál Tibor jelölte ki a „grand cru” dűlőt, melyen az ültetvényt telepítették. A pincelátogatás keretében gyöngyöző borokat és pezsgőket kóstolunk meg. Kárásztelekről Erdély szívébe, a „kincses” Kolozsvárra visz utunk. Ismerkedés a főtérrel, a bámulatos Szent Mihály templommal, a Mátyás király és vezérei alkotta szoborcsoporttal, Mátyás szülőházával, szabadprogram. Kolozsvárról a kollégiuma mellett borairól is híres Nagyenyedre megyünk. Rövid főtéri séta után megkezdjük ismerkedésünket a Nagyenyed-Csombord nevek jelezte méltán neves borvidékkel. Hatféle boron keresztül kapunk ízelítőt a helyi borokból. A nap végén gyulafehérvári szállásunkra megyünk, itt lesz vacsoránk is.
3. nap. Reggeli után séta a gyulafehérvári vár belső utcáiban, megnézzük az 1000 éve az erdélyi katolicizmus központjának számító székesegyházat, benne Hunyad János sírjával. Az egykori kormányzói városból a Maros mentén utazunk Hunyad megyébe, ott is a Hunyadiak ősi fészkéről híres várkastélyhoz Vajdahunyadra. Visszatérve a Maros völgyébe hosszan kanyargunk a Sziget-hegység déli nyúlványai és a Ruszka-havasok között. A földrajzi értelemben vett Erdélyt éppen elhagyva elérjük az Arad-hegyaljai, más néven Ménesi borvidéket. A híres erdélyi bortudós, Csávossy György írta: A ménesi bor „...szikrát ad a szerelemnek, szárnyat a gondolatoknak, kandallótüzet a barátságnak". Itt nyolcféle bort kóstolunk (köztük természetesen királyleánykát és fekete leánykát is), majd egy kései ebéddel készülünk fel a hazafelé tartó útra. Érkezés Budapestre Arad és Szeged mellett elhaladva az esti órákban.
Időpont: 2023. július 14-16., szeptember 8-10., 3 nap / 2 éj
Elhelyezés: háromcsillagos szállodákban
Ellátás: félpanzió, öt borkóstoló, egy ebéd.
Utazás: kényelmes, légkondicionált autóbusszal
Idegenvezetés.
Részvételi díj: 145.000 Ft/fő
Egyágyas felár: 22 800 Ft/fő
Utasbiztosítás: 1 800 Ft/fő
Útlemondási biztosítás: 2,5%
Belépők: kb. 60 RON
Érintett területek
- Románia
- Nagyvárad
- Vajdahunyad
- Erdély
- Kolozsvár
- Gyulafehérvár
- Partium